Bir yabancı dili öğrenmenin püf noktaları

Bir yabancı dili öğrenmenin püf noktaları

Bir yabancı dili öğrenmeni püf noktaları bir çok insanın zannettiği gibi bir kaç ayda olmuyor. Uzun bir süre, istek ve kararlılık gerekli. Yurtdışında yabancı bir dil öğrenilirken ilk zamanlar çok eğlencelidir.


Bir yabancı dili öğrenmenin püf noktaları

Bir yabancı dili öğrenmenin püf noktaları
 

Vakit geçtikçe ve öğrendiğiniz dilin inceliklerine girdikçe korkuya kapılabilir, on binlerce sözcük, on binlerce kural ve deyimi ezberlemek zorunda kaldığınızı ve bunları kolayca yapmak için aylar hatta yıllar gerektiğini gördüğünüz zaman vazgeçebilirsiniz. Herhangi bir dili öğrenmek için sabırlı olmak başarının birinci koşuludur.

Yabancı dil eğitimi, şimdiye kadar alışkın olduğunuz eğitim şekillerinden çok farklıdır. Bir yabancı dili öğrenmenin püf noktalarından bir tanesi de diğer eğitim şekillerinden farklı olan, yabancı dil eğitimine ayak uydurmaktır. Bu farklı ve size çok yabancı hatta enteresan gelecek eğitim sistemine hazır olun, beklediğinizi bulamayınca moralinizi bozmayın.

Gerçek bir başarı için bunların hepsini bir tarafa bırakmanız, günün her anında yabancı dilde düşünmeniz ve konuşmanız gerekir. Bunun için Türklerle dolayısıyla Türkçeyle olan diyaloğunuzu kesmeli mümkün olduğunca öğrendiğiniz dili konuşan insanlarla muhattap olmanız gerekir.

Okulda verilen ödevleri aksatmayın, bugünün işini yarına bırakmak yerine, yarının işini bugünden yapmayı alışkanlık edinin. Bir yabancı dili öğrenmenin püf noktalarından en önemlisi işte budur.

Çizgi filmler, çocukların kolay anlayacağı sözcükler kullanır ve bu sözcükleri çocukların kolay hatırlayacağı olaylar ve durumlarla birlikte vermektedir. Bu şekilde, konuşulan bir sözcük bir olayla desteklendiği zaman kolayca çocuğun hafızasında kalmaktadır.

Birçoğunuz konuşurken yanlış yapmaktan ve komik duruma düşmekten korkmaktadır. Aslında, kimse sizi yanlış yaptığınız için kınamayacak, eğitiminizin kaçışı olmayan bir parçası olan yanlış yapmaktan korkmayın, hatta bilerek yanlış yapın ki, karşınızdaki insanın sizin doğru bildiğiniz bir cümleyi nasıl düzelttiğini gözlemleyin.

Size söylenilen şeyleri zihninizde Türkçe' ye çevirmeyin, söylenenleri o dilde anlamaya çalışın ve yanlış da olsa çabucak cevap vermeye çalışın. Bu durumun, sizdeki hızlı düşünme ve hızlı cevap verme yeteneğinizi geliştirdiğini göreceksiniz.

Yaşamınızda en çok neden keyif alıyorsanız, onunla ilgili bir internet sayfasını ziyaret edin veya onunla ilgili bir kitap veya gazete alın ve okuyun. Bunu yaparak dil öğrenmeyi daha da keyifli hale getirirsiniz.

Duyduğunuz yabancı bir kelimenin karşılığını öğrenmek için Türkçe karşılığını veren sözlüklere mümkün olduğunca bakmayın. Duyduğunuz sözcüğü o şekilde kabul edin ve ne anlama geldiğini yine o sözcükle beraber anlamaya çalışın. Sözlük eğer sizin için kaçınılmaz ise kelimeleri yine o dilde detaylı ve görseli ile açıklayan sözlükleri kullanmayı tercih edin. Örneğin, Türkçe-İngilizce - sözlük yerine İngilizce - Türkçe sözlük kullanın.

1. Her gün çalışın: Mutlaka her gün vakit ayırmaya çalışın. Her hafta 3 saat çalışmak yerine her gün 20 dakika çalışmak daha faydalı olacaktır.

2. Öğrendiğiniz dilde televizyon ve film seyredin: Televizyon kelime hazinenizi arttırmak için harika bir yol.

3. Müzik ve radyo dinleyin: Anadilini konuşan kişileri radyoda dinlemek de çok faydalı bir yöntem. Online radyo dinleyerek bu mümkün olabilir.

4. Eğlenin: Yabancı lisanı eğlenerek öğrenmek en iyi yöntemlerden bir tanesidir. Bunlar oyunlar, hikayeler, yanıltmaçlar (söylemesi zor sözcükler), şakalar ve aklınıza gelebilecek diğer eğlenceli yöntemler olabilir.

5. Konuşmaktan çekinmeyin: En önemlisi de öğrendiğiniz yabancı dilde konuşmaktan ve hatalar yapmaktan çekinmeyin.

6. Dilin kültürünü öğrenin: Bir dil öğrenmenin en etkili yolu anadilini konuşan insanlarla pratik yapmaktır. Aynı zamanda o lisanın kültürünü öğrenmeye çalışın.

7. İnterneti kullanın: Dil için interneti kullanın. İnternet üzerinden, mobil veya seyahat halindeyken bile busuu ile bir yabancı dil öğrenme şansınız var.

8. Çevrenizdeki İngilizceden faydalanın: O dilin konuşulduğu ülkeleri öğrenin ve o kültürel merkezleri ziyaret etmeye çalışın.

9. Kelime, cümle ve kalıpları tekrar edin: Öğrendiğiniz kalıpları tekrar ederek hafızanıza kazıyın.

10. Farklı aksanları dinlemeye çalışın: O dili en kesin öğrenme yolu etrafınızı onunla sarıp sarmalamaktır. Çevrenizde yabancı dil konuşan farklı aksanları dinleyin.

11. Eğer gerekli imkanınız var ise bir yurtdışı eğitim programına katılın.

Yurtdışında dil eğitimi hakkında daha fazla bilgiye 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 dan bizlere ulaşabilir yada www.eduvizyon.com/iletisim adresinden bilgi isteyebilirsiniz.Etiketler: yurtdışında dil öğrenmek

BU YAZIYI PAYLAŞ
Önceki Yazı

BENZER YAZILAR

Neden İspanya'da Eğitim

Yabancı bir ülkede eğitim almak demek sadece istenilen alanda uzmanlaşacak teorik bilgilerin alınmas... Devamı

Celta, Delta ve Tesol Sertifikaları hakkında

Yurtdışında Celta, Delta ve Tesol Sertifikaları hakkında detaylı bilgiler Devamı

İngilizce öğrenmek için yurtdışına gitmek şart mı?

Yabancı dil öğrenmek yardım almadan olacak bir şey değildir. Okullarda verilen eğitimin yeterli olma... Devamı


YORUMLAR (0) Onay Bekleyen (40)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

guvenlik

Editörün Seçtikleri

Kanada üniversitelerinde eğitim

Yurtdışında eğitimin önemi, yalnızca kültürel ve s...


Kanada dil okulları

Farklı coğrafyalardan binlerce öğrenciye kucak aça...


Malta dil okulları

Özelikle yaz aylarında dünyanın bir çok ülkesinden...


İngiltere'de sertifika programları

İngiltere'de sertifika ve diploma programları hakk...


Avustralya’da Sertifika ve Diploma Programları

Avustralya’da sertifika ve diploma programları ha...


10 Adımda İngiltere'de İngilizce

10 Adımda İngiltere'de İngilizce Eğitimi


Bir yabancı dili öğrenmenin püf noktaları

Bir yabancı dili öğrenmeni püf noktaları bir çok i...


Popüler Yazılar

Malta dil okulları

Özelikle yaz aylarında dünyanın bir çok ülkesinden öğrencilerin akın ettiği Malta ve Malta dil okulları hakkında detaylara yazımızda değindik....

Celta, Delta ve Tesol Sertifikaları hakkında

Yurtdışında Celta, Delta ve Tesol Sertifikaları hakkında detaylı bilgiler

Yurtdışında Çalışarak Eğitim

yurtdışı çalışmak, yurtdışı çalışmak istiyorum, ingilterede çalışarak dil eğitimi ,yurtdışı dil eğitimi ve iş imkanı, work and study ingiltere fiyatla...

Kanada dil okulları

Farklı coğrafyalardan binlerce öğrenciye kucak açan Kanada, eğitim maliyetleri düşük, üst düzey kalitede eğitim veren bir ülkedir. Kanada dil okulları...

Bir yabancı dili öğrenmenin püf noktaları

Bir yabancı dili öğrenmeni püf noktaları bir çok insanın zannettiği gibi bir kaç ayda olmuyor. Uzun bir süre, istek ve kararlılık gerekli. Yurtdışında...

İngilizce öğrenmek için yurtdışına gitmek şart mı?

Yabancı dil öğrenmek yardım almadan olacak bir şey değildir. Okullarda verilen eğitimin yeterli olmadığı zamanlarda insanlar ekstra bir kurs almaya ih...

İngiltere dil okulları

İngilizceyi İngiliz aksanı ile öğrenmek ve konuşmak isteyen bir kişinin en doğru tercihi İngilizcenin anavatanına gitmek olacaktır.

İrlanda dil okullarında ingilizce öğrenin

İrlanda ana dili İngilizce olması nedeniyle Dünya üzerinde İngilizce öğrenmek isteyenlerin son yıllarda gözde ülkelerinden İrlanda'ya kısaca bir göz a...

ILAC Kanada Dil Okulu

ILAC, Kanada’nın en büyük şehirlerinde bulunmaktadır: TORONTO & VANCOUVER.

Avustralya dil okulları

Yabancı dil öğrenmek isteyenlerin, aynı zamanda farklı bir kıta görmek isteyenlerin tercihlerinin başında gelen Avustralya Dil Okulları, kalitesi ile ...

Foto Galeri

Son Yorumlar

Site Hakkında

Yurtdışı eğitim sitesi - yurtdışı eğitim, yurtdışı eğitim danışmanlığı, yurtdışı eğitim firmaları, yurtdışı eğitim şirketleri, yurtdışı eğitim fiyatları, yurtdışı eğitim bursları, yurtdışı eğitim fuarı gibi bir çok konuda bilgiler içermektedir.

yurtdışı eğitim  malta dil okulları  kanada dil okulları  avustralya dil okulları  amerika dil okulları  ingiltere dil okulları

Copyright © 2010 - 2021 | Tüm Hakları Saklıdır. Yurtdışı Eğitim Sitesi