Almanya'da Üniversite

Almanya'da Üniversite

Almanya'da Üniversite Eğitimi hakkında bilmeniz gerekenler. Almanya'da nasıl üniversite okunur ? Almanya'da üniversitelere ücretsiz midir ?, Almanya'da burs bulmak mümkün müdür ? gibi daha bir çok sorunuza makalemizde cevap bulabilirsiniz.


Almanya'da Üniversite

Almanya'da Üniversite

Türk vatandaşlarının sayı olarak fazla olduğu, tüm dünyada saygın bir yeri olan Ülke, uluslararası öğrencilerin Almanya’da Üniversite eğitimi alması için nitelikli ve güvenilir eğitim sunmaktadır.

Almanya’da bulunan üniversitelerin maliyet ücretlerinin de yüksek meblağlarda olmaması hatta devlet üniversitelerinin ücretsiz olması Türkiye’de lise diploması alan öğrencilerin Almanya Üniversitelerini seçmesine olanak sağlamıştır.

Almanya üniversiteleri Türkiye’de lise mezunu olan öğrencilerin Almanya’da eğitim alabilmesi için ÖSYM puanına göre vakıf üniversitesi ya da devlet üniversitelerinin 4 yıllık herhangi bir bölümünü kazanmış olmasını talep etmektedir. Türkiye’de kazandığınız bu üniversitelerin bölümlerini ya da bölümlere yakın olan alanları Almanya üniversitelerinde okuyabilmektesiniz. Almanca bilmeyen Türk vatandaşlarınaysa 1 yıl boyunda Berlin’de hazırlık eğitimi verilmektedir. Öğrencilerin Almanya üniversitelerinde eğitim görme hakkını kazanabilmesi için kontrol edilen diğer veriler ise lise not ortalaması, Testdaf skoru, ÖSYM puanı ve öğrencinin Türkiye’de kazanmış olduğu üniversitenin Türkiye’deki sıralamasıdır. Görüldüğü gibi Almanya ülkesinde okumak isteyen öğrencilerin alanlarında nitelikli olmasına önem vermektedir.

Lisans Eğitimi Tamamlama

Türkiye’de iki yıllık bir üniversiteyi tamamlamış olan ön lisans mezunları, İngilizce veya Almanca dillerinden birini akademik seviyede biliyorsa, hiçbir sınava tabi tutulmadan lisans eğitimini tamamlayabilmektedir. Ön lisans eğitimini tamamlamış ve yabancı dil bilmiyorsanız, gideceğiniz üniversitede yabancı dil hazırlık eğitimi alabilirsiniz.

Almanya’da Üniversite Eğitiminin Avantajları

Almanya’da okumak oldukça az maliyete karşılık gelmektedir. Üniversitelerin pek çoğunun ücretsiz olması, ücrete tabii olan üniversitelerin 1000 Euro’dan fazla olmaması, aylık olarak öğrenci giderlerinin 670 Euro’yu geçmemesi nedeniyle yaşam koşulları kolay olan bir ülkedir. Almanya’da Üniversite mezunu olan öğrencilere diploma denkliği verilmektedir. Ayrıca mezun olan öğrenciler ikamet izni alabilmekte, çalışma olanağı bulabilmektedirler.

-Almanya ülke olarak dünyada bilim, teknoloji, ticaret gibi alanlarda ileri seviyede olan bir ülkedir. Eğitiminizi Almanya’da tamamladığınızda aranan kişiler arasında olacaksınız.

-Devlet destekli üniversitelerin sayısının fazla olması sayesinde ekonomik eğitim koşullarına sahip olacaksınız. Yıllık olarak 500 Euro kadar harç parası ödeyerek eğitim almanız mümkündür.

-Türkiye’de kendi memleketinde eğitim almayacak olan öğrencilerin bir başka şehirde aylık olarak ihtiyaç duyacakları gider masraflarıyla Almanya’da eğitim alınabilmektedir. Almanya ekonomik yaşam giderlerine sahiptir.

-Türkiye’de lisans eğitimi 4 yıldır. Almanya’da üniversite eğitimi alacak öğrencilerden lisans eğitimi 3 yılken, master eğitimi 2 yıldır. Türkiye’de hazırlık eğitim veren üniversiteleri kazandığınızda 5 yıl üniversite eğitimi alırken, Almanya’da hazırlık eğitimi alsanız da toplamda 4 yılda lisans diploması alabilmektesiniz.

-Almanya’da öğrenim görmeyi tercih eden ve kabul gören öğrenciler, üniversite eğitimlerini tamamladıktan sonra 1 yıl süresince Almanya’da iş bulmanız için olanak verilecektir. Bu sürede iş bulmanız durumunda Almanya’da ikamet izni ve çalışma izni alabilmektesiniz. 

Not Ortalaması ( Numerus Clausus ): Almanya Üniversiteleri'nin bazı bölümlerinde; özelikle deTıp Fak, Ezcacılık, Diş Hekimliği...gibi öğrenci kontenjanı ülke genelinde veya bazı ünviersitelere sınırlıdır. Mesela Almanca dil bilginiz yetersiz, yeterli bir TESDAF Sınavı sonucuna sahipseniz başvurunuz çok büyük ihtimalle kabul edilmeyecektir. Mezuniyet not ortalamanız da en önemli kabul kriterlerinin başında gelir.Bundan dolayı öğrenim görmek istediğiniz üniversite programlarında "not ortalaması" sınırlaması var mı yok mu bilgi edinmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Staj Zorunluğu: Almaya'da ki teknik üniversteleri , bir çok bölümlerine öğrenci kabulleri konusunda oldukça titizdirler.Dolayısı ile 'Almanya'da üniversite eğitimi' başvurusu yapmadan önce, eğitim alamk istediğiniz ilgili üniversitenin bölüm kuralalrına çok dikkat etmenizi öneririm. Başvurunuzun kabulü için istenilen stajın tamamlanması zorunludur. Teknik bölümlerde eğitim almayı planlıyorsanız bu detayı sakın atlamayın.

Bunun yanında müzik ,güzel sanatlar eğitimi, spor gibi özel yeteneklere bağlı bir eğitim düşünüyorsanız , ilgili 'Alman üniversiteleri' 'nin bu tarz eğitim veren bölümlere girebilmek için kişisel çalışmalarınızdan oluşan bir dosya istenecektir. Bunun yanında yapılacak giriş sınavı ile yetenek seviyeniz test edilebilmektedir.

Almanya’da üniversite başvuruları UNI-ASSIST sistemine bağlıdır.Başvurular sonrasında ASSIST diplomaları değerlendirir ve ilgili üniversitelere gönderim yapmaktadır. Ve bu işlem her başvuru için ücretlendirilmektedir. 

Almanya'da üniversite eğitimi hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız bizleri her daim 0 212 543 58 06 yada 0 535 712 07 90 numaralı telefonlarımızdan arayabilirsiniz.

 Etiketler: almanyada üniversite alman üniversiteleri tesdaf

BU YAZIYI PAYLAŞ

BENZER YAZILAR

Kanada üniversitelerinde eğitim

Yurtdışında eğitimin önemi, yalnızca kültürel ve sosyal yönden insanların kendilerini geliştirmesi d... Devamı

İngiltere'de üniversite eğitimi

Yurtdışında üniversite eğitimi için İngiltere’ye gelenler mesleki okullar dışında genellikle lisans ... Devamı

İrlanda Üniversite Eğitimi

İrlanda'da üniversite, İrlanda'da üniversite eğitimi, İrlanda'da üniversite okumak, lisans eğitimi, ... Devamı


YORUMLAR (0) Onay Bekleyen (4)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

guvenlik

Editörün Seçtikleri

Kanada üniversitelerinde eğitim

Yurtdışında eğitimin önemi, yalnızca kültürel ve s...


Kanada dil okulları

Farklı coğrafyalardan binlerce öğrenciye kucak aça...


Malta dil okulları

Özelikle yaz aylarında dünyanın bir çok ülkesinden...


İngiltere'de sertifika programları

İngiltere'de sertifika ve diploma programları hakk...


Avustralya’da Sertifika ve Diploma Programları

Avustralya’da sertifika ve diploma programları ha...


10 Adımda İngiltere'de İngilizce

10 Adımda İngiltere'de İngilizce Eğitimi


Bir yabancı dili öğrenmenin püf noktaları

Bir yabancı dili öğrenmeni püf noktaları bir çok i...


Popüler Yazılar

Malta dil okulları

Özelikle yaz aylarında dünyanın bir çok ülkesinden öğrencilerin akın ettiği Malta ve Malta dil okulları hakkında detaylara yazımızda değindik....

Celta, Delta ve Tesol Sertifikaları hakkında

Yurtdışında Celta, Delta ve Tesol Sertifikaları hakkında detaylı bilgiler

Yurtdışında Çalışarak Eğitim

yurtdışı çalışmak, yurtdışı çalışmak istiyorum, ingilterede çalışarak dil eğitimi ,yurtdışı dil eğitimi ve iş imkanı, work and study ingiltere fiyatla...

Kanada dil okulları

Farklı coğrafyalardan binlerce öğrenciye kucak açan Kanada, eğitim maliyetleri düşük, üst düzey kalitede eğitim veren bir ülkedir. Kanada dil okulları...

Bir yabancı dili öğrenmenin püf noktaları

Bir yabancı dili öğrenmeni püf noktaları bir çok insanın zannettiği gibi bir kaç ayda olmuyor. Uzun bir süre, istek ve kararlılık gerekli. Yurtdışında...

İngilizce öğrenmek için yurtdışına gitmek şart mı?

Yabancı dil öğrenmek yardım almadan olacak bir şey değildir. Okullarda verilen eğitimin yeterli olmadığı zamanlarda insanlar ekstra bir kurs almaya ih...

İngiltere dil okulları

İngilizceyi İngiliz aksanı ile öğrenmek ve konuşmak isteyen bir kişinin en doğru tercihi İngilizcenin anavatanına gitmek olacaktır.

İrlanda dil okullarında ingilizce öğrenin

İrlanda ana dili İngilizce olması nedeniyle Dünya üzerinde İngilizce öğrenmek isteyenlerin son yıllarda gözde ülkelerinden İrlanda'ya kısaca bir göz a...

ILAC Kanada Dil Okulu

ILAC, Kanada’nın en büyük şehirlerinde bulunmaktadır: TORONTO & VANCOUVER.

Avustralya dil okulları

Yabancı dil öğrenmek isteyenlerin, aynı zamanda farklı bir kıta görmek isteyenlerin tercihlerinin başında gelen Avustralya Dil Okulları, kalitesi ile ...

Foto Galeri

Son Yorumlar

Site Hakkında

Yurtdışı eğitim sitesi - yurtdışı eğitim, yurtdışı eğitim danışmanlığı, yurtdışı eğitim firmaları, yurtdışı eğitim şirketleri, yurtdışı eğitim fiyatları, yurtdışı eğitim bursları, yurtdışı eğitim fuarı gibi bir çok konuda bilgiler içermektedir.

yurtdışı eğitim  malta dil okulları  kanada dil okulları  avustralya dil okulları  amerika dil okulları  ingiltere dil okulları

Copyright © 2010 - 2021 | Tüm Hakları Saklıdır. Yurtdışı Eğitim Sitesi