İngiltere'de İngilizce dil eğitimi

İngiltere'de İngilizce dil eğitimi

İngilizce eğitiminin merkezi olan İngiltere' ye her yıl 600,000' in üzerinde insan İngilizce dil eğitimi için gitmektedir. İngiltere' de dil eğitimi sunan okulların eğitim kalitesi, konaklama seçenekleri, sosyal imkanları "The British Council" tarafından onaylı olup her bütçeye uygun dil eğitimi imkanları sunmaktadırlar.


İngiltere'de İngilizce dil eğitimi

İngiltere'de İngilizce dil eğitimi


İkinci bir dil öğrenimi, hayatın her alanında ve özellikle iş hayatında hemen hemen her birey için altın bir bileziktir. Özellikle İngilizcenin geleneksel bir dil olması, tüm ticari ve sosyal ilişlilerde sıklıkla kullanılıyor olması bu dili daha değerli ve önemli kılmaktadır. İş hayatında da neredeyse İngilizce bilen vasıflarda bir elemanı birçok firma önemsemektedir.


İngilizceyi en kolay öğrenme yollarından biriside İngiltere’de açılan dil okullarında öğrenmektir. Türkiye’de de bulunan popüler eğitim kurumlarının İngiltere’de bulunan dil okulları, İngilizce öğrenmek isteyen birçok kişiye uygun fiyat ve koşullarla İngiltere’de İngilizce dil eğitimi fırsatı sunmaktadır.

Kayıt için herhangi ekstra bir koşul aramayan bu dil okullarına kayıt olmak için yapmanız tek gereken Türkiye’deki kayıt bürosuna başvurup istenilen standart evrakları teslim etmeniz. Sonrasında İngiltere’deki bu eğitim için gerekli olan vize ve diğer detayları bu kurum sizin adınıza halledecektir. Dil öğrenimi ana dili İngilizce olan yerel öğretmenler tarafından verileceğinden ve kurs boyunca Türkçe dili hiç kullanılmayacağından ötürü eğitim sonrası İngilizce seviyesinde gözle görülür bir artış görülecektir.

İngiltere' de İngilizce dil eğitimi için en popüler bölgeler olarak Londra, Bournemouth, Brighton, Oxford, Cambridge, Manchester sıralanabilir.

İngiltere'de eğitim hakkında sıkça sorulan sorular ve cevapları

İngiltere’ye vize almak zor mu?

Hayır. Her ülkenin vize verirken uyguladığı kendine göre kriterleri vardır. İngiltere vizesinde de bu kriterlere dikkat edildiğinde vize almak çok kolaydır. Vize evrakları için İngiliz konsolosluğu sitesinden de bilgi alabilirsiniz.

Ne zaman ve nasıl kayıt yaptırmalıyım?

Gitmek istediğiniz tarihten ya da okulun başlangıç tarihinden en az 5-6 hafta önce kayıt yaptırmanız vize işlemlerinizin zamanında yapılması için gereklidir. Geciktiğiniz durumlarda danışman arkadaşlarımız sizlere gerekli yönlendirmeleri yapacaklardır.

Bütçeme ve ihtiyacıma uygun bir program bulabilirmiyim?

İngiltere’de farklı fiyat gruplarında binlerce dil okulu vardır. Londra Kariyer Akademi İngiltere’deki yaşam tecrübesi ile en iyi okulları sizler için seçmiştir. Bu okullar arasından bütçenize ve almak istediğiniz eğitime göre bir okul seçebilirsiniz. Dil okullarına istediğiniz zaman kayıt yaptırabilirsiniz. Pogramlar haftalık olarak seçilir. Hafta sayısı arttıkça hafta başına düşen ortalama ücrette düşer.

İngiltere için hangi şehri tercih etmeliyim?

Eğer kısa süreli bir eğitim için geliyorsanız Londra’da eğitim almanızı tavsiye ederiz. Özellikle yaz okulu programlarında ingilizce pratik yapabilmeniz için arkadaşlarınızla dolaşmanız ve sürekli bir aktivite içinde olmanız faydalı olacaktır. Bu imkanları Londra’da daha kolay bulacaksınız.
Eğer 3-4 aydan daha uzun bir eğitim alacaksanız ve İngiliz aile yanında kalmayı düşünüyorsanız Londa dışında, eğitimleriyle ünlü şehirlere gitmenizi tavsiye ederiz. Hayat daha ucuz, eğitim kalitesi daha iyidir.

Dil eğitimi ne kadar süre devam eder?

Bu süre dil seviyenize ve ihtiyacınıza göre değişir. Orta seviyede gelen bir öğrencinin en az altı ay yoğun bir eğitim alması tavsiye edilir. İyi bir pratik içinse bir yıllık bir eğitime devam edilmeli, okulların farklı aktivitelerine katılmalıdır.

Kurs başlangıç tarihleri ne zamandır?

Okullarımızın büyük kısmında her Pazartesi başlamak mümkündür. Ancak bir kısım paket programlarımızın başlangıç tarihleri farklı olabilir. Bunun dışında sertifika programları ve yüksek lisans programları için okulların kendi broşürlerinde detaylı bilgiler mevcuttur. Danışmanlarımız size bu konuda yardımcı olacaklardır.

Kendi seviyeme uygun kurslar bulabilirmiyim ?

Evet .Okullarımızda her düzey için kurslar vardır. Okulun ilk günü seviyenizi saptama amacıyla yapılan yazılı ve sözlü teste göre seviyenize uygun bir sınıfa yerleştirilirsiniz. Bir öğrenci ortalama 6-8 hafta içerisinde bir kur geçer.

Yaşıma uygun kurs bulabilirmiyim?

Evet. Kurslarımız her yaşa açıktır. Yaz aylarında 11 yaş ve üzeri için, diğer dönemlerde 16 yaş üzerinde olan herkes programlara katılabilir. İş ingilizcesi ve yönetici kursları ise genelde 22 yaş ve üzerinde kişilere uygundur.

Sınıflarda kaç öğrenci bulunur?

Öğrenci sayısı okullara göre değişir. Ekonomik olan kurslarımızda sınıf mevcudu ortalama 12 kişi iken, ücretleri daha yüksek olan merkezlerde sınıflar genelde 7-10 kişiliktir. Yaz okullarında ise ortalama 15 kişi vardır. Yönetici kursları ise 4-6 kişiden oluşur.

Sınıfımı ya da kaldığım yeri değiştirmek istersem ne yapmalıyım?

Bunun için okul öğrenci işlerine başvurmanız yeterlidir. Eğer hala çözülmezse ya da kendinizi ifade etmekte zorlanırsanız bizi direkt arayabilirsiniz. Biz okulla sizin için irtibata geçeriz.

Okulda ne gibi olanaklardan ücretsiz yararlanabilirim?

Dil okullarımızda genelde dil laboratuvarı, kütüphane, dinlenme merkezleri ve bilgisayar merkezleri öğrencilere açık ve ücretsizdir. Üniversite kampüslerindeki merkezlerde ise öğrenciler spor tesislerinden, üniversitenin kütüphanesinden, sosyal tesislerinden aynen üniversite öğrencilerinin yararlandığı biçimde yararlanır. Okullar tarafından organize edilen geziler ücrete tabidir. Yaz okullarımızda ise her şey fiyata dahil olduğu için ekstra bir ücret ödenmez.

Konaklama nasıl ve nerede yapılır ?

Konaklama aile yanında, kampüste, hostellerde veya otellerde yapılabilir. Öğrencinin isteği doğrultusunda okul tarafından organize edilir. Kız öğrencilerimiz için özel konaklama seçeneklerimiz de mevcuttur.

Konaklamada problem yaşarsam ne yapmalıyım?

Özellikle İngiliz aile yanı vb. konaklamalarda öğrenciler ilk günleri zor geçmektedir. Aileyle iletişim kurmada yaşanan zorluk, farklı bir kültüre bir anda gelmenin olumsuz etkisi ve aileden uzaklaşmanın verdiği duygusallık öğrenciyi etkilemektedir. Bu durumda olan öğrencilerimize en azından birkaç gün sabretmelerini, aileye alışmaya çalışmalarını tavsiye ediyoruz. Bunların dışında konaklamada başka problemler yaşanırsa önceden bize ya da okula bildirmenizi özelikle hatırlatırız.

Havalimanı karşılama yapılıyor mu?

Tabi ki evet. Okul tarafından organize edilen transferlerde, okul görevlisi sizi havalimında karşılar ve konaklamanıza kadar eşlik eder. Karşılama genelde ekstra ücrete tabidir. Bunun dışında özellikle yurtdışına ilk kez çıkıp yabancılık çekmek istemeyenler için Türkçe konuşan şoförlerimiz de sizi havalimanında karşılar ve kalacağınız yere kadar götürür.

Seyahat ya da saglık sigortası yaptırmalımıyım ?

İngiltere’ye gelirken seyahat sigortası yaptırmanızı tavsiye ederiz. Seçeceğiniz sigorta paketine göre seyahatiniz süresinde karşılaşabileceğiniz aksaklıklardan en az şekilde mağdur olursunuz. Bu sigortayı seyahatinizi planlarken, uçak biletini alırken yaptırabilirsiniz.

Herhangi bir şekilde vizem kabul edilmezse ne olur?

Normal şartlarda, doğru ve yeterli evraklarla hazırlanan bir dosya ile İngiltere için vize almak kolaydır. Ancak nadirende olsa vize memuru dosyada bir evrağa takılıp ya da evrakların geneline bakıp vize vermekle ilgili ikna olmamış olabilir. Bu durumda İngiltere konsolosluğu detaylı bir açıklama mektubu yazar. Bu mektupta yazılan gerekçeler dikkate alınarak tekrar başvuru yapıldığında vize olumlu sonuçlanmaktadır.

 

İngiltere dil okulları ve diğer yurtdışı eğitim programları için bizlere her zaman 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

 Etiketler: ingiltere eğitim ingiltere dil okulları

BU YAZIYI PAYLAŞ
Sonraki Yazı

BENZER YAZILAR

Amerika'da İngilizce dil eğitimi

Amerika'da dil eğitimi alabileceğiniz çok fazla dil okulu var. Yurtdışında eğitim hakkında bilgi to... Devamı

Yönetici ve İşadamları İçin İngilizce Kursları

Yönetici ve İşadamları için yurtdışı eğitim seçenekleri Devamı


YORUMLAR (0) Onay Bekleyen (7)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

guvenlik

Editörün Seçtikleri

Kanada üniversitelerinde eğitim

Yurtdışında eğitimin önemi, yalnızca kültürel ve s...


Kanada dil okulları

Farklı coğrafyalardan binlerce öğrenciye kucak aça...


Malta dil okulları

Özelikle yaz aylarında dünyanın bir çok ülkesinden...


İngiltere'de sertifika programları

İngiltere'de sertifika ve diploma programları hakk...


Avustralya’da Sertifika ve Diploma Programları

Avustralya’da sertifika ve diploma programları ha...


10 Adımda İngiltere'de İngilizce

10 Adımda İngiltere'de İngilizce Eğitimi


Bir yabancı dili öğrenmenin püf noktaları

Bir yabancı dili öğrenmeni püf noktaları bir çok i...


Popüler Yazılar

Malta dil okulları

Özelikle yaz aylarında dünyanın bir çok ülkesinden öğrencilerin akın ettiği Malta ve Malta dil okulları hakkında detaylara yazımızda değindik....

Celta, Delta ve Tesol Sertifikaları hakkında

Yurtdışında Celta, Delta ve Tesol Sertifikaları hakkında detaylı bilgiler

Yurtdışında Çalışarak Eğitim

yurtdışı çalışmak, yurtdışı çalışmak istiyorum, ingilterede çalışarak dil eğitimi ,yurtdışı dil eğitimi ve iş imkanı, work and study ingiltere fiyatla...

Kanada dil okulları

Farklı coğrafyalardan binlerce öğrenciye kucak açan Kanada, eğitim maliyetleri düşük, üst düzey kalitede eğitim veren bir ülkedir. Kanada dil okulları...

Bir yabancı dili öğrenmenin püf noktaları

Bir yabancı dili öğrenmeni püf noktaları bir çok insanın zannettiği gibi bir kaç ayda olmuyor. Uzun bir süre, istek ve kararlılık gerekli. Yurtdışında...

İngilizce öğrenmek için yurtdışına gitmek şart mı?

Yabancı dil öğrenmek yardım almadan olacak bir şey değildir. Okullarda verilen eğitimin yeterli olmadığı zamanlarda insanlar ekstra bir kurs almaya ih...

İngiltere dil okulları

İngilizceyi İngiliz aksanı ile öğrenmek ve konuşmak isteyen bir kişinin en doğru tercihi İngilizcenin anavatanına gitmek olacaktır.

İrlanda dil okullarında ingilizce öğrenin

İrlanda ana dili İngilizce olması nedeniyle Dünya üzerinde İngilizce öğrenmek isteyenlerin son yıllarda gözde ülkelerinden İrlanda'ya kısaca bir göz a...

ILAC Kanada Dil Okulu

ILAC, Kanada’nın en büyük şehirlerinde bulunmaktadır: TORONTO & VANCOUVER.

Avustralya dil okulları

Yabancı dil öğrenmek isteyenlerin, aynı zamanda farklı bir kıta görmek isteyenlerin tercihlerinin başında gelen Avustralya Dil Okulları, kalitesi ile ...

Foto Galeri

Son Yorumlar

Site Hakkında

Yurtdışı eğitim sitesi - yurtdışı eğitim, yurtdışı eğitim danışmanlığı, yurtdışı eğitim firmaları, yurtdışı eğitim şirketleri, yurtdışı eğitim fiyatları, yurtdışı eğitim bursları, yurtdışı eğitim fuarı gibi bir çok konuda bilgiler içermektedir.

yurtdışı eğitim  malta dil okulları  kanada dil okulları  avustralya dil okulları  amerika dil okulları  ingiltere dil okulları

Copyright © 2010 - 2021 | Tüm Hakları Saklıdır. Yurtdışı Eğitim Sitesi